Experimenty

12. apríl 2019

Naše šikovné pani učiteľky každý rok pripravujú zaujímavé pokusy, ktoré prezentujú deťom. Pani učiteľka Natálka pripravila experiment s názvom „Sila vzduchu“. Cieľom tohto experimentu bolo deťom ozrejmiť fakt, že vzduch je všade vôkol nás.

Pani učiteľka Danka pripravila pokus s balónom a vodou. Oheň dokáže veľmi jednoducho zničiť nafúknutý balón. Balón naplnený vodou nepraskne nad horiacou sviečkou. Ako je to možné? Voda absorbuje všetku teplotu zo sviečky a balón nepraskne.

Pani učiteľka Janka prezentovala experiment s názvom „Dúhový papier“. Do misky s vodou položíme papier, na vrch kvapneme jednu, dve kvapky laku. Lak vo vode vytvorí povlak, cez ktorý potom papier vytiahneme von a dáme ho sušiť na pripravenú papierovú utierku. Môžeme sa kochať dúhou na papieri.

Pani učiteľka Karin zaujala pokusom „Záhadná sviečka“. Plameň sa v pohári uhasí a voda začne stúpať. Keď sa pri horení kyslík spojí s uhlíkom vznikne oxid uhličitý. Ten je ťažší a pomalší ako kyslík a vytvára na vodu menší tlak. To spôsobuje, že sa zdvihne hladina vody v pohári a nie v miske.

 

Súvisiace obrázky

Kontakt

Súkromná materská škola,
Pro Pueris
A: Stará baštová 11, Košice 040 01
T: 055 381 33 40, 0915 766 979
Email: riaditel@kreativnaskolka.sk